Alaplı

FINDIĞA YÜKSEK FİYAT VERİYOR, KANTARDA EKSİK TARTIYOR!

FINDIĞA YÜKSEK FİYAT VERİYOR, KANTARDA EKSİK TARTIYOR!

 Alaplı İlçesine çevre il ve ilçelerden gelen bazı fındık tüccarları  üreticinin  kantar da fındığını eksik tartarak dolandırdığı yönündeki iddialar Jandarmayı harekete geçirdi.

 İlçeye bağlı Fındıklı Köyünde tüccarda 15.5 TL olan fındığı 16 TL’den üreticiden satın almaya çalışan özellikle Düzce bölgesinden gelen bir esnafın kantarda fındığı 300 kilo eksik tartarak üreticiyi kandırma girişiminde bulunması Jandarma tarafından suçüstü yapılarak engellendi.

Edinilen bilgilere göre Düzce ilinden gelen bir tüccarın normalde 3 Ton 100 Kilo olan fındığı üreticiden kilosunu 50 Krş. Fazla ücretle alma vaadiyle kandırdığı ve fındığı 300 kilo eksik tartarak, üreticiyi 2 Bin 800 TL dolandırma girişimi Jandarma’nın yaptığı suçüstü operasyonla engellendi. Düzceli tüccar yapılan suçüstü baskına rağmen, üreticinin şikayetçi olmaması sebebiyle yapılan işlemlerin ardından serbest bırakıldı. Bilindiği gibi Alaplı ilçesinde fındık rekolteye göre 15.5 civarında tüccar tarafından alınıyor.Yazı için 0 puan verdiniz

Reklam


Haber Yorumu, Bu haber için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!