Karadeniz Ereğli

“ENERJİMİZ YARINLARA” projesi Zonguldak'taki öğrencilerle buluştu

“ENERJİMİZ YARINLARA” projesi  Zonguldak'taki öğrencilerle buluştu

 Enerjinin farklı alanlarında faaliyet gösteren Aksa grup şirketlerinin mart ayında başlattığı “ENERJİMİZ YARINLARA”sosyal sorumluluk projesinin onüçüncü durağı Zonguldak oldu. Karadeniz Ereğli’sindeki Bayat köyünde bulunan Bayat Ortaokulu’nu ziyaret eden Aksa ENERJİMİZ YARINLARA ekibi, öğrencilere kapsamlı bir enerji eğitimi verdi. 

ENERJİMİZ YARINLARA ekibi, yıl sonuna kadar Türkiye’nin dört bir yanındaki köy okullarında okuyan 2 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

 

Türkiye’nin en köklü enerji grubu Kazancı Holding çatısı altında yer alan Aksa markalı grup şirketleri,“ENERJİMİZ YARINLARA” ismiyle başlattıkları sosyal sorumluluk projesinin onüçüncü ayağında Zonguldak’taydı.

 

14 Ekim Pazartesi günüZonguldak, Karadeniz Ereğlisi’ndeki Bayat köyünde bulunan Bayat Ortaokulu’nu ziyaret eden Aksa ENERJİMİZ YARINLARA ekibi, öğrencilerle bir araya geldi. Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör çalışanlarından oluşan ekip, kendi faaliyet alanlarının yanı sıra enerji kaynakları, enerji verimliliği, tasarruflu enerji kullanımı, enerji okur yazarlığı, temiz enerji kavramı ve enerji üretimi hakkında öğrencilere bilgi verdi.

 

Yıl sonuna kadar 2 bin öğrenciye ulaşılacak

Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör tarafından ortak yürütülen “ENERJİMİZ YARINLARA” projesiyle, grup şirketlerininKurumsal İletişim ekipleri gönüllülük esasıyla Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak, ilçe ve köylerdeki ortaokullarda enerji eğitimleri vermeye devam edecek. Bu proje ile yıl sonuna kadar 2 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

 

Enerjideki uzmanlıkla gerçekleştirilen eğitimler

Eğitimler boyunca Kazancı Holding’in Aksa grup şirketleri, faaliyet alanlarını çocukların anlayabileceği basit bir dille anlatarak;kullandığımız enerjinin üretimini, kullanım alanlarını ve değerini kapsamlı bir şekilde aktarma fırsatı buldu. Eğitimlerde, doğalgazın kullanım alanlarından jeneratörün çalışma prensibine, elektrik tarihinden bilinçli elektrik kullanımı ve enerji üretimine dair birçok konu işlendi.Ayrıca, eğitimde işlenen konuları eğlenceli oyunlar ve uygulamalarla pekiştirmek amacıyla, Aksa markasına özel olarak geliştirilen enerji temalı bir matematik oyunu ve çeşitli deneylerden oluşan eğitici etkinliklerle öğrenciler keyifli bir gün geçirdi.Etkinlik sonunda öğrencilere;projeye özel olarak hazırlanan Enerji Ansiklopedisi, çeşitli kırtasiye gereçlerive sırt çantası hediye edildi.

 

 Yazı için 0 puan verdiniz
Doğan Bostancı

Doğan Bostancı

Toplam Yazısı : 92

Gazeteci

Tüm Yazıları


Reklam


Haber Yorumu, Bu haber için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!