Karadeniz Ereğli

EREĞLİ'YE FAKÜLTE İÇİN, REKTÖRE GİTTİLER

EREĞLİ'YE FAKÜLTE İÇİN,  REKTÖRE GİTTİLER

 Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde buluşan Protokol, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile Yeni Fakülte için görüşmeye gittiler.

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Turabi Çelik, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, Esnaf Kefalet Kooperatifi Murakıp Üyesi Yücel Oktay, Milliyetçi Hareket Partisi önceki dönem yöneticilerinden iş adamı Ali Toprak’tan oluşan protokol üyeleri, Ereğli Belediyesi tarafından tahsis edilen araç ile Zonguldak’a yola çıktı.

Ziyaretin Ereğli’ye kurulacak olan yeni fakültenin bölümleri üzerine olacağı öğrenildi.  Bilindiği üzere Geçtiğimiz hafta yapılan Belediye Meclis toplantısında Eski hastane alanına fakülte yapılmasının önündeki tüm yasal engeller kaldırılmış, imar planı onaylanmıştı. Belediye Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Bugün çok mutluyum. Başta Kaymakamımız ve Valimiz olmak üzere, tüm siyasi partilerle ve belediye meclis üyelerimizle el ele vererek eski hastane alanına yükseköğretim tesisi yapmak için imar plan tadilatlarını bugün gerçekleştirmiş olduk. Ereğli’mize hayırlı olsun” demişti.Yazı için 0 puan verdiniz
Doğan Bostancı

Doğan Bostancı

Toplam Yazısı : 92

Gazeteci

Tüm Yazıları


Reklam


Haber Yorumu, Bu haber için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!