Zonguldak Merkez

REKTÖR GÖREVİ TESLİM ALDI

REKTÖR GÖREVİ TESLİM ALDI

 (Haber: Fikri Kapan) – Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (ZBEÜ) Rektörlük Devir-Teslim Töreni düzenlendiği bildirildi.

Üniversitenin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile ZBEÜ Rektörlüğüne atanan Prof. Dr İsmail Hakkı Özölçer, düzenlenen törenle görevi eski rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’dan devraldı.

Prof. Dr. Özölçer, Senato toplantı salonunda gerçekleştirilen devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, göreve layık görülmesi dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Şükranlarını sunarak”, şunları kaydetti:

“Bu vesileyle dört yıl boyunca Rektörlük görevini yürüten Sayın Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya da bugüne kadar yaptığı hizmetler için teşekkürlerimi sunuyorum. Üniversitemizin Zonguldak için öneminin farkındayız. Akademik hayatımın 22 yılını Zonguldak’ta geçirdim. Üniversitemizi ve Zonguldak’ı da yakından tanıyorum. Bugünden başlayarak tüm enerjimizi şehrimizdeki tüm paydaşlarımızla birlikte Üniversitemizi ve Şehrimizi geliştirmek için harcayacağız.”

Rektör Prof. Dr. Özölçer’e cübbe giydirmesinin ardından günün anısına Çufalı’ya plaket takdim etti.
Prof. Dr. Mustafa Çufalı’dan görevi devralan Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in de Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya günün anısına teşekkür plaketi takdim etmesiyle sona erdi.

REKTÖR ÖZÖLÇER’İN ÖZGEÇMİŞİ
1969 yılında Çorum’da doğan Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ilk, orta ve lise öğrenimini aynı şehirde tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Mühendislik – Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1990 yılında mezun oldu. 1993 yılında Yüksek Lisans ve 1998’de Doktora ünvanlarını KTÜ’den aldı. Akademik kariyerine 1991 yılında KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak başladı. 2001 yılında o zamanki adıyla Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümüne Yardımcı Doçent olarak atandı. Aynı bölümde 2012 yılında Doçent 2017 yılında ise Profesör unvanlarını elde etti.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde göreve başladığı 2001 yılından bugüne İnşaat Mühendisliği Bölümüne, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Zonguldak Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Ayrıca, Fakülte Kurulu, Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği Kurulu, Fakülte Yönetim Kurulu, Senato ve Üniversite Yönetim Kurulu Üyelikleri de yapan Özölçer 2020 yılından beri Mühendislik Fakültesi Dekanlığı görevini yürütmektedir.
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası’na çeşitli Bilimsel kuruluş ve komisyonlara üye olan Prof. Dr. Özölçer’in başlıca çalışma alanları Kıyı ve Liman Mühendisliği, Kıyı Koruma Yapıları, Kıyı Erozyonu, Su Kaynakları Mühendisliği, Kanalizasyon Yapıları, Yenilenebilir Enerji ve Hidroelektrik Ulusal/uluslararası makale, bildiri ve araştırma projesi bulunmaktadır. 2020 yılında da Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen 1. Su şurası Su Kaynaklarının Geliştirilmesi Komisyon Başkanlığı görevini yürütmüştür. İngilizce bilen Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer evli ve iki çocuk babasıdır.Yazı için 0 puan verdiniz

Reklam


Haber Yorumu, Bu haber için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!