Zonguldak Merkez

YENİ PANODA ÜRETİM BAŞLADI

YENİ PANODA ÜRETİM BAŞLADI

 Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesesi’ne bağlı maden ocağında açılan yeni panoda üretime başlandığı bildirildi.

Genel maden İşçileri Sendikası (GMİS) Basın bürosundan yapılan yazılı açıklamada, ocağın eksi 490-eksi 569 kodlarında bulunan Kartiye 2 Çay ayağında, yeni açılan üretim panosu için kazasız belasız üretim dileğiyle kurban kesim töreni düzenlendiği belirtildi.

Vardiyası öncesi düzenlenen törende Kur’an-ı kerim okunarak dua edildiği anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi: “Okunan Kur-an ve duaların ardından kuyu başında madencilerin ve katılımcıların salavat ve duaları eşliğinde kurban kesimi gerçekleştirildi. Kurban kesimi ardından madenciler ocağa indi.

Kurban kesim törenine TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu ve genel müdür yardımcıları, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Ertan Kaya, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, TTK Kozlu Müessese Müdürü Nurettin Yılmaz ve müessese müdür yardımcıları, Kozlu İşletme Müdürü Yusuf Aydın, GMİS Kozlu Şube Başkanı Muhammet Ardıç ve şube yöneticileri, merkez ve üzülmez şube yöneticileri ile maden işçileri katıldı.”Yazı için 0 puan verdiniz

Reklam


Haber Yorumu, Bu haber için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!