Alaplı

POSBIYIK: “57 MEZARLIĞI TEMİZLEYİP BAKIMLARINI YAPIYORUZ”.

Kdz. Ereğli Belediyesi Kurban Bayramı öncesi ilçedeki 57 mezarlıkta temizlik, bakım, onarım çalışması başlattı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Ramazan Bayramı öncesi pandemi nedeniyle kısıtlama olduğu için tüm mezarlarımızda bakım, onarım yaparak çiçeklendirmiştik. Halkımızın gönlü rahat olsun, Kurban Bayramı öncesi de 57 mezarlığımızda ekiplerimiz gerekli temizlik çalışmasını yapıyor. Arife günü şehir mezarlığımızda yine mevlid programı düzenleyerek halkımıza sosyal medya hesaplarından canlı

HERKESİN MUTLU OLACAĞI ŞEHİR KURUYORUZ

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, yenilenen Şadırvan ‘da incelemelerde bulundu.

MİNİK KAYRA, YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

Zonguldak’ın Alaplı İlçesinde, bir süredir solunum yetmezliği şikayeti bulunan 2 yaşındaki talihsiz bebek, hayata gözlerini yumdu.

MÜFTÜ BOSTANCI'DAN KURBAN BAĞIŞI

Alaplı Müftüsü Aydın Bostancı, muhtaç ailelere ulaştırılmak üzere kurban bağışında bulundu.

BAŞHEKİMLİĞE AÇIKGÖZ ATANDI

Alaplı Devlet Hastanesi Başhekimi, Genel Cerrahi Uzmanı Ozan Özlücan; Başhekimlik görevinden ayrıldı. Özlücan'ın yerine daha önce hastanede görev yapan Kadın Doğum Uzmanı Rabia Başar Açıkgöz atandı.

BAKKA'DAN, 600 BİN LİRALIK HİBE DESTEĞİ

Alaplı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin başvurduğu “İmalat Sanayi İhtiyaçlarına Uygun Endüstriyel Kontrol Ve PLC Laboratuvarı Kurulması” isimli proje BAKKA tarafından kabul edildi.

BAŞKAN TEKİN ; "HER ZAMAN ESNAFLARIMIZIN YANINDAYIZ"

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin,”Yeni tip koronavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında pandemi sürecinde faaliyetlerini durduran belediye mülklerinde kiracı olan esnaftan 3 ay kira alınmayacak.” dedi.

MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ANLAMLI 'VEDA'

Alaplı Muhtarlar Derneği tarafından Alaplı İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görev yapan ve başka bölgelere tayinleri çıkan 10 rütbeli Asker için bir veda yemeği düzenlendi.

SENDİKA, AK- AL'DA YETKİYİ ALMAK ÜZERE OLDUĞUNU AÇIKLADI

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde faaliyet gösteren Dinarsu Ak-Al İplik fabrikasında çalışan Sendikal Örgütlenmeye Giden İşçilerden 10'nun İşten süresiz uzaklaştırıldığı iddia edildi.

"BİZ, 850 KİŞİLİK ÇALIŞKAN VE BAŞARILI EKİBİZ"

Dinarsu İmalat Ve ticaret T.A.Ş Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Aksoy, Pandemi döneminde Dinarsu olarak alınması gereken tüm önlemleri aldıklarını belirterek, “Bu şekilde virüsün bulaşmasının önünü kesmiş ve daha fazla çalışanımızın hastalığa yakalanmasını önlemiş olduk" dedi.

ÇEVİK'TEN, SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLERE UYARILAR..

Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, LGS sınavına girecek öğrenciler için uyarılarda bulundu.

BAŞKAN TEKİN; ‘LAF DEĞİL, HİZMET ÜRETİYORUZ’

Alaplı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Caddesi üzerinde başlatılan kaldırım yenileme ve yol kaplama çalışmaları kapsamında baskı beton uygulama çalışmalarına başladığını bildirdi.

"CAN SİMİDİ PROJELERE İMZA ATMAK İSTİYORUZ"

Zonguldak Alaplılı işadamı Mehmet Gökay ile Karaelmas Kalkınma Derneği (KARAKDER) Başkanı Metin Kara bir araya geldi. Çey simit sohbeti sonrasında yapılan açıklamada; " bölgemiz adına can simidi projelere, imza atmak istiyoruz"denildi.

ALAPLI'DA TEKLİ EĞİTİMİN ÖNÜNDE EN BÜYÜK ENGEL MÜDÜR DEMİRCİ’Mİ?

Alaplı ilçesi şehir merkezinde ilk ve orta okulların tekli eğitime geçmesi için farklı alternatifler üzerinde yoğunlaşan Milli eğitim camiasının çalışmalarına, Çok Programlı Lisesi (ÇPL) Müdürü Tevik Demirci'nin koltuğu kurtarmak için sekteye uğratmaya çalıştığı iddia edildi.

GAZETECİLER SÖZÜNÜ ALMIŞTI, ZONGULDAK’TA SADECE ALAPLI’YA YAPILIYOR.

Alaplı Gazeteciler Derneği Yönetiminin gerçekleştirdiği Ankara ziyareti ilk meyvesini Z Kütüphane ile verdi. Proje Zonguldak’ta Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından sadece Alaplı’da hayata geçecek.