Alaplı

ALAPLI'DA Kİ YAPAY GÖL, BOĞULMALARA DAVETİYE ÇIKARTIYOR

Zonguldak Alaplı İlçesinde Kavak Deresinin hemen yanında bulunan Taş ocağı çalışmaları nedeniyle oluşan Yapay Gölün çevresinde gerekli önlemlerin alınmaması vatandaşları endişelendiriyor. Bu gibi Göllerde son örneklerinden biri de sık sık görülen boğulmalarla meydana geliyor.

KDZ. EREĞLİ VE ALAPLI’DA NARKOTİK OPERASYONU

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Kdz. Ereğli ve Alaplı ilçelerinde eş zamanlı narkotik operasyonları düzenledi. Operasyonda, Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçundan 4 yıl aranması olan bir şahısın yakalanarak tutuklandı öğrenildi.

DEKAN ARSLAN, BAŞKAN POSBIYIK’I ZİYARET ETTİ

BEÜ Kdz. Ereğli Turizm Fakültesi Dekanlığı görevine atanan Prof. Dr. Ali Arslan, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a ziyarette bulundu.

TEKİN, 23 NİSAN ULUSAL EĞEMENLİK ÇOCUK BAYRAMI'NI KUTLADI

TEKİN, 23 NİSAN ULUSAL EĞEMENLİK ÇOCUK BAYRAMI'NI KUTLADI

TÜRK METAL SENDİKASI’NDAN, ALAPLI BELEİYESİ’NE ZİYARET

Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i ziyaret etti.

ALAPLI’YA YENİ YAŞAM ALANLARI KURUYORUZ

Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Merkez Mahallesi Çay Tarla mevkiinde 82 dairelik yeni bir yerleşim alanı kuruluyor.

BABA YADİGÂRI...

Eskilerin çokça fazla kullandıkları sözlerin başında gelir ‘Baba Yadigârı’

GÜMELİ YAYLARININ YOLU İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Alaplı’mızın eşsiz doğa zenginliğine sahip Gümeli’nin dört mevsim turizme açılması için, Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, AK Parti Alaplı ilçe Başkanı Yaşar Karacan, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri İbrahim Yalçın ve Temel Uslu’nun girişimleri neticesinde, Gümeli merkezden başlayarak yaylalara çıkan 11 kilometrelik yolun asfaltla kaplanmasına yönelik ilk adım atıldı. Gümeli yaylaları yolunun asfaltlanması, 2021 yılı yatırım programına alındı.

ALAPLI GAZETECİLER DERNEĞİ KONGRESİ YAPILDI

Alaplı Gazeteciler Derneği Olağan Genel kurulu yapıldı ve Doğan Bostancı 3'üncü defa güven tazeledi.

TÜRK METAL SENDİKAS'INDA GÖREV DEĞİŞİMİ

Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan ve Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Turgay Kavak'ın görevlerinden istifa kararları Genel Merkez Genel Yönetim Kurulu tarafından öğrenildi.

KABLOLAR TEHLİKE SAÇIYOR

Alaplı Belediyesi sorumluluk sahasında olan açık otoparka bulunan ve ortalıkta açıkta olup aydınlatmayı sağlayan elektrik kabloları tehlike saçıyor.

PAT-PAT HIRSIZI YAKALANDI

Zonguldak’ın Alaplı İlçesinde, çeşitli hırsızlık suçlarından aranan bir kişi yakalanarak cezaevine gönderildi.

20 GRAMA 50 KURUŞ ZAM!!!

Zonguldak, Ereğli ve Alaplı'da ekmeğin satış fiyatında artış yapıldı.

ALAPLI'DA 3 BİN 183 KİŞİ AŞILANDI

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid)-19) aşı uygulamasının başladığı 14 Ocak tarihinden bugüne kadar, 3 bin 183 vatandaşa ilk doz, 246 vatandaşa da ikinci doz Sinovac aşısı yapıldığı bildirildi.

MUHTAR AKKAYA ÇILDIRDI; " ALDIĞINIZ PARANIN HAKKINI VERİN"

Ocak ve Şubat ayında Zonguldak il genelinde yaşanan yoğun kar yağışı beraberinde enerji ve ulaşım konusunda yaşanan sıkıntıları ortaya çıkardı. Özellikle yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları canından bezdirdi. Günlerce elektriksiz ev ve işyerleri nedeniyle vatandaş mağduriyet yaşadı.