Alaplı

BAKAN SELÇUK, AVRUPA ŞAMPİYONU ÖZDEMİR’İ KABUL ETTİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Alaplı İMKB Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ersin Güler ve 15 Yaş Kategorisinde Satranç Avrupa Şampiyonu olan 10.sınıf öğrencisi Serhan Berat Özdemir’i kabul etti.

ALAPLI’DA Kİ OKULLARA ÖDÜL YAĞMURU

Alaplı Milli Eğiti Müdürlüğüne bağlı okullara, Beyaz Bayrak Ve Beslenme Dostu Okul Projelerinde Ödül Yağdı. Alaplı ve Ereğli İlçelerinde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullar ile “Beslenme Dostu Okul” unvanı alan okulların ödül töreni Ereğli Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

SEVİM PETROL, HİZMETE AÇILDI.

Alaplı ve Batı Karadeniz'de Market, kereste, lojistik ve taşımacılık sektöründe hizmet veren Sevim Orman Ürünleri akaryakıt sektörüne adım attı. Alaplı İlçesi Huzurkent girişinde bulunan ALPET akaryakıt istasyonunu bünyesine katan Sevim Orman Ürünleri kaliteli hizmet anlayışı ile yeniden hizmete vermeye başladı.

BİN KİŞİ, NÜFUSUNU KÖYLERE KAYDIRDI.

Alaplı ilçesinin 20 bin 350 olan merkez nüfusunun, köyler muhtarlık seçimlerindeki rekabetten dolayı bin kişi nüfusunu köylere kaydırdığı, ilçe merkez nüfusunun 19 bin civarına düştüğü öğrenildi.

GÜLAY YAMAN'DAN BABASI YAMAN İÇİN ANMA TÖRENİNE DAVET.

Alaplı'nın Kurucu Belediye Başkanı Eyüp Yaman, ölümünün 43. yıl dönümünde düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerle anılacak. Alaplı Çalışkanlar Düğün ve Kültür Sarayında Cuma günü saat:14.00'de gerçekleştirilecek olan anma programı yoğun geçecek. Etkinliğe kızı Gülay Yaman sponsor olarak büyük bir vefa örneği sergiledi.

ALAPLI'DA 2019 YILINDA ZAM YOK

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 2019 yılında suya ve katı atık bedeline zam yapmama kararı aldıklarını bildirdi.

GMİS’E, DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ ZİYARETLERİ.

4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Örgütü, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci’ye kutlama ziyaretinde bulundu.

ALAPLI’DA JANDARMA TRAFİK TİMLERİ DERS VERDİ.

Alaplı’da Ereğli Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri tarafından, Alaplı Çatak İlköğretim Okulunda öğrenim gören 104 öğrenciye trafik kursu verildi.

VATANDAŞLAR, NEDEN NURİ TEKİN DİYOR?

Alaplı’da birçok anket ve kamuoyu araştırması yapıldı…

"ALAPLI’DA ASFALTSIZ YOL KALMAYACAK"

Alaplı Belediyesi tarafından Mollabey yolu Aşağıdoğancılar mevkisinde bozuk olan yollar da asfaltlama çalışmasına başlandı.

‘OPET TEMİZ TUVALET KAMPANYASI’ ALAPLI’DA.

Türkiye'nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “OPET Temiz Tuvalet Kampanyası” kapsamında Eğitim uzmanları tarafından, Zonguldak Alaplı’da yaklaşık 500 öğrenciye daha ‘tuvalet temizliği ve hijyen eğitimi’ verildi.

ALAPLI’DA BYLOCK’CU T.S-E.S TUTUKLANDI.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fehtullahcı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 2 şahıs tutuklandı.

ALAPLI ZİRAAT ODASI 20 BİN FİDAN DAĞITTI

Alaplı Ziraat Odası fındık bahçelerinin yenilenmesini sağlamak amacıyla 20 bin adet ücretsiz fındık fidanı dağıttı.

"ECDADIMIZ OKÇUYDU BİZİM BİR FIRSATTA BİZE VERİN" PROJESİ.

Alaplı Anadolu Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Ecdadımız Okçuydu Bizim Bir Fırsat da Bize Verin" adlı projenin açılışı yapıldı.

TAKDİR EDİLECEK GÜZEL BİR SEÇİM LİSTESİ OLUŞTURUYORUZ...

Demokratik Sol Parti Alaplı İlçe Teşkilatı, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimler için çalışmalarını hızlandırdı.