Karadeniz Ereğli

GRİZU 263 EKİBİNDEN ERDEMİR'E TEŞEKKÜR

Bülent Ecevit Üniversitesinin Uzay Takımı Grizu-263, Erdemir’e desteklerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.

“ENERJİMİZ YARINLARA” projesi Zonguldak'taki öğrencilerle buluştu

Enerjinin farklı alanlarında faaliyet gösteren Aksa grup şirketlerinin mart ayında başlattığı “ENERJİMİZ YARINLARA”sosyal sorumluluk projesinin onüçüncü durağı Zonguldak oldu. Karadeniz Ereğli’sindeki Bayat köyünde bulunan Bayat Ortaokulu’nu ziyaret eden Aksa ENERJİMİZ YARINLARA ekibi, öğrencilere kapsamlı bir enerji eğitimi verdi. ENERJİMİZ YARINLARA ekibi, yıl sonuna kadar Türkiye’nin dört bir yanındaki köy okullarında okuyan 2 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

İŞÇİYE, İŞVEREN-SENDİKA ZİYARETİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde kurulu, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Genel Müdürü Salih Cem Oral ile şirkette yetkili Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan’ın, iş yeri inceleme ve ziyaretlerinde bulundukları bildirildi.

TEKNİK LİSE ÖĞRENCİLERİ, ERDEMİR'E GİTTİ

Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) koordinasyonunda Erdemir’i ziyaret ettiği bildirildi.

BOSNA HERSEK HEYETİNE ÜST DÜZEY UĞURLAMA

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Bosna Hersek Zenica Doboj Kanton Başbakanı, bakanları ve sporcuları onuruna yemek verdi. Kaymakam İsmail Çorumluoğlu ve Garnizon Komutanı Hüseyin Sami Uyar’ın da katıldığı yemekte iki şehir arasındaki ekonomik ve kültürel işbirliğinin geliştirilmesi konusu ele alındı.

"HAK YEMEM, HAKKIMI YEDİRMEM"

CHP Kdz. Ereğli ilçe Başkan adaylarından Neriman Posbıyık, ilçe binasında düzenlediği basın toplantısında, kongrenin iptal edilmesini “Anti demokratik bir tutumla son anda bütün hazırlıklarımız tamamlanmış salonumuz gelin gibi süslenmiş delegelerimizi kongreyi bekliyor ama bir anda aman Allah'ım beni aradılar kongre iptal edildi.

KAZI ÇALIŞMALARI, DÜNYA ÇAPINDA SES GETİRİYOR.

Kdz. Ereğli İnönü Mağarası'nda yürütülen kazı çalışmalarına katılan Harvard Üniversitesi Öğretim Üyesi Benjamin Arburkcle, "Burada yaptığımız araştırmalar bize bölge için çok heyecan verici yeni keşiflerin başlangıcı olacak. Tarih öncesi dönemlerin nasıl olduğunu bütün dünya bizimle birlikte izleyecek" dedi.

GMİS, TÜRK-METAL SENDİKASINI ZİYARET ETTİ

GMİS Heyeti, Türk-Metal Sendikası’nın 29 Haziran 2019 tarihinde yapılan 16’ncı Olağan genel Kurulunda yeniden Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilen Odabaş’ı kutladı ve hayırlı olsun dileklerini iletti.

KAYITLAR BAŞLADI, 26 TEMMUZ SON GÜN!

Zonguldak’ın Ereğli Belediyesince gerçekleştirilecek “25. Sünnet Şöleni” ile ilgili kayıtların başladığı bildirildi.

DEMİRTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Belde Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın kayınvalidesi, eşi Işıl Demirtaş’ın annesi Huriye Köroğlu tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

MÜSİAD, GÜÇBİR JENERATÖR FABRİKASINI İNCELEDİ

MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar ve yönetimi MÜSİAD üyelerinden Güçbir Jeneratör Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Karakaya’yı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

FESTİVALE HERKES DAVETLİ.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde, 5-7 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek, “21. Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali” programının netleştiği bildirildi.

HAFTA SONU SINAV VAR, SESSİZLİK LÜTFEN!

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Hafta sonu yapılacak olan Yüksek Öğretim Sınavı’na girecek adaylara başarı diledi. Başkan Posbıyık “Halkımızı adayların dikkatini dağıtacak uygulamalardan kaçınmaya davet ediyorum” dedi.

HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI.

Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi’nin Haziran ayı toplantısı Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında yapıldı.

BAŞKAN POSBIYIK, FESTİVAL SANATÇILARINI AÇIKLADI.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 21.Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’ne katılacak sanatçıları açıkladı. 5 Temmuz akşamı Gülşen ve Volkan Konak, 6 Temmuz akşamı Hadise ve Murat Boz, 7 Temmuz akşamı Koray Avcı ve Yıldız Tilbe sahne alacak.