Karadeniz Ereğli

TERMİNALDE BEKLEYEN 300 YOLCUYA YEMEK DAĞITTI

Kdz. Ereğli Belediyesi, Zonguldak - Ereğli karayolunun yoğun kar yağışı nedeniyle trafiğe kapanması üzerine Atatürk Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bekletilen 300 şehirlerarası yolcuya yemek dağıttı.

DEMİRTAŞ, ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

Gülüç belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, çocukların üşümemesi ve kış aylarını iyi geçirmeleri için bu tür destekte bulunduklarını belirtti.

CİĞER, TEŞEKKÜR ETTİ

Kdz. Ereğli ilçesi Türk Kızılay’ı şube başkanı Yaşar Ciğer ve yönetim kurulu üyeleri bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

EREĞLİ BELEDİYESİ, KAR YAĞIŞINA HAZIR

Kdz. Ereğli Belediyesi, kentimizi etkisi altına alması beklenen kar yağışına karşı hazırlıklarını tamamladı. Araç, gereç ve tuz stokları tamam. Hastane rampası ve ana arterlerde nöbetçi ekipler görevlendirildi. Vatandaşların olumsuzluklarla karşılaşması durumunda ‘ALO 153 Zabıta’ hattı devrede. Acil hastalar için belediye araçları hazır bekliyor.

ERDEMİR ÜRETMEYİ HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR

Türkiye’nin ilk ve en büyük yassı çelik üreticisi olarak 55 yıldır faaliyetlerini sürdüren Erdemir, 2020 yılını başarılı bir performansla kapatırken 2021 yılında Kümaş Manyezit’i satın alarak yılın ilk stratejik yatırımını hayata geçirdi. Tüm dünyanın etkilendiği pandemide dahi özveri gösteren çalışanlarının emekleriyle büyük başarılara imza atan Erdemir, 2021 yılında da ülke ekonomisine katma değer sağlamak için çalışmalarına hız kesmeden devam edecek.

SU VE KANALİZASYON HATTI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Kdz. Ereğli Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Pençes deresinde kanalizasyon bağlantı çalışmalarına devam ediyor. Nüfus yoğunluğu olan yerlerde su hatlarının kapasiteleri artırılıyor.

BAŞKAN POSBIYIK’TAN YENİ YIL MESAJI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yeni yıl öncesi mesaj yayımladı.

ERDEMİR, YENİ YILI KUTLADI

ERDEMİR, YENİ YILI KUTLADI

BİSİKLET VE YÜRÜME YOLUNA YERİNDE İNCELEME

ÇORUMLUOĞLU: 2021 YILINDA BİTMESİNİ HEDEFLİYORUZ POSBIYIK: EREĞLİ-KANDİLLİ BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU HAYALİMDİ Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli-Kandilli arasında yapımına başlanan 14 kilometre bisiklet ve yürüyüş yolunda incelemelerde bulundu. Çorumluoğlu yolun 2021 yılında tamamlanması için çalıştıklarını belirtti. Başkan Posbıyık, hayali olan projenin tamamlanmasıyla iç turizme hareketlilik kazandırılacağını söyledi.

KAMPÜSTE BEKLENEN KAZMA VURULDU

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, kurulması planlanan Bülent Ecevit Üniversitesi Karadeniz Ereğli Kampüsü çalışmalarına başlandığı bildirildi.

UYSAL, AŞI’NIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

BBP Sağlık İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Op. Dr. Hüseyin Uysal, Koronavirüsün (Covid-19) tıbbi boyutlarının yanı sıra ‘ürkütücü’ sorunları da beraberinde getirdiğini bildirdi.

ERDEMİR, SEKTÖRÜNDE İLK

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde kurulu, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları AŞ’nin (ERDEMİR), Borsa İstanbul’un (BIST) işlem gören ve kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst seviyede olan şirketlerin bulunduğu Sürdürülebilirlik Endeksinde yer bulan ilk çelik şirketi olduğu bildirildi.

ROTARYENLER, PANDEMİDE DE ÇALIŞIYORLAR

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki Rotary Kulübü’nün, Koronavirüs (Covid-19) Pandemisi süresince de çalışmalarına devam ettiği bildirildi.

“LOBİLERİN DEĞİL, BURANIN MİLLETVEKİLİ OLUN”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın kendisine yönelik sözlerine sert tepki gösterdi. “Lobilerin değil, buranın milletvekili olun” diyen Posbıyık Ereğli’nin sahipsiz olmadığını vurguladı. Posbıyık “Ereğli halkının Anayasal ve yasal haklarını istiyorum. Uçar beyefendi demokrasiden bihaber” dedi.

AK PARTİ, DOĞAYA CAN VERDİ

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı, ilçeye bağlı Bayat Köyü sapağında fidan dikimi etkinliği gerçekleştirdi.