Karadeniz Ereğli

KADIN GÜCÜ KOOPERATİFİ’NDEN BAŞKAN POSBIYIK’A ZİYARET

Kdz. Ereğli’de kadınlara istihdam kapısı açmayı, kadın üreticileri bir araya getirmeyi, pazarlama yöntemlerini geliştirmeyi hedefleyen ve yöresel ürünlerin marka haline gelmesi için girişimlerde bulunan Kadın Gücü Kooperatifi Yönetimi, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a iade-i ziyarette bulundu.

ERDEMİR'DEN KUTLAMA

Erdemir, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı.

TÜRKİYE’NİN KÜRESEL ÇELİK GÜCÜ “ERDEMİR”

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde kurulu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın üretime geçişinin 56. Yılının kutlandığı bildirildi. Şirketten Yapılan yazılı açıklamada, Erdemir’in “Ereğli’nin Can Damarı, Türkiye’nin Küresel Çelik Gücü” olduğu vurgulandı.

ERDEMİR, 23 NİSAN ULUSAL EĞEMENLİK ÇOCUK BAYRAMI'NI KUTLADI

ERDEMİR, 23 NİSAN ULUSAL EĞEMENLİK ÇOCUK BAYRAMI'NI KUTLADI

POSBIYIK, 23 NİSAN ULUSAL EĞEMENLİK ÇOCUK BAYRAMI'NI KUTLADI

POSBIYIK, 23 NİSAN ULUSAL EĞEMENLİK ÇOCUK BAYRAMI'NI KUTLADI

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ MAAŞ PROMOSYONU İHALESİ YAPILDI

Kdz. Ereğli Belediye Personel Limited Şirketi çalışanı 825 kişiyi ilgilendiren maaş promosyonu ihalesini Yapı ve Kredi Bankası kazandı. 5 yıl maaş hesabı karşılığı kişi başı 4 bin 800 TL tutarındaki promosyon Mayıs ayı sonunda tek seferde çalışanların hesabına yatırılacak.

POSBIYIK’IN DAYANIŞMA ÇAĞRISI KARŞILIK BULUYOR

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi muhtaç aileler ile pandemi yasakları nedeniyle işini kaybetmiş vatandaşlara sıcak aş ve gıda kolisi yardımlarına hayırseverlerden de katkı gelmeye başladı.Başkan Posbıyık, ‘Dayanışma çağrımız üzerine iş insanı Atalay Göktepe 50 koli gıda ve 50 koli sıvı yağ katkısında bulundu. Ereğli halkı adına teşekkür ediyorum.Pandemi nedeniyle işsiz kalanlara çağrıda bulunuyorum.Utanmayın, çekinmeyin belediyeye başvurun, ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışacağız" dedi.

ERDEMİR, 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLADI

Erdemir, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferini Kutladı.

SOROPTİMİST DERNEĞİ'NDE ÇIKRIKÇI DÖNEMİ

Kdz Ereğli Soroptimist Derneği Başkanlığına Sibel Çıkrıkçı seçildi.

BELEDİYE YEMEK ARTIKLARINDAN GÜBRE ÜRETİYOR

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ‘Atık elektrikli ve elektronik eşya toplama’ yarışmasında, kategorisinde birinci olarak kompost cihazıyla ödüllendirildi. Belediye yemekhanesine kurulan kompost cihazı ile yemek artıklarından gübre üretimine başlandı. Üretilen gübreler Park Bahçeler Birimi ekipleri tarafından kenti güzelleştirmek için yapılan çalışmalarda kullanılacak.

EREĞLİ’NİN KÜLTÜREL MİRASLARINA ERDEMİR’DEN DESTEK

Erdemir, Ereğli’nin kültürel zenginliklerinden olan Elpek Bezi dokumacılığının yaygınlaştırılmasına yönelik yeni projesini hayata geçiriyor. Proje ile Ereğli’nin tarihinde önemli bir yeri olan bu geleneksel el sanatının teşvik edilmesi ve kadınların ekonomik hayata katılımının desteklenmesi hedefleniyor.

GERSAN ELEKTRİK'TE 5. OTURUM TAMAMLANDI

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubesi ile yetkili oldukları Zonguldak’ın Çaycuma İlçesinde kurulu Gersan Elektrik AŞ. Arasındaki 1. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 5. Oturumu gerçekleştirildiği bildirildi.

CHP KDZ. EREĞLİ TEŞKİLATINDAN SENDİKAYA ZİYARET

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan’a iade ziyaretinde etti.

KDZ. EREĞLİ’DE, KAR KÜREME VE TUZLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Kdz. Ereğli’de belediye ekipleri 600 kilometrelik yol ağında kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sahada yürütülen çalışmaları yakından takip ediyor.

“EREĞLİ’NİN TÜM NOKTALARINI ANLIK TAKİP EDİYORUZ”

Kdz. Ereğli Belediyesi, 600 kilometre yol ağına sahip kentte kar yağışı ile soğuk hava koşullarının oluşturduğu buzlanma ve don olaylarını anlık olarak takip ediyor. Kriz masasında brifing alan Başkan Halil Posbıyık, “Hangi noktada ne var anlık olarak takip ediyoruz. Ekiplerimiz gereken müdahaleleri yapıyor. Şu an kentte olumsuz bir durum yok” dedi.