Karadeniz Ereğli

“YETER, BU MİLLETİN ÇOCUĞU, BU MİLLETİN EVLADI VAR"

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, personele seslenerek önemli mesajlar verdi. Yeni dönemde 1 kişinin dahi işten çıkartılmayacağını ve yasaların öngördüğü şekliyle çalışanlara en iyi zammın verileceğini söyleyen Başkan Uysal, adaylığıyla ilgili olarak; “Siyasetin matematiği yok. Ona bakarsanız ben yüzde 99.9 adaydım. Geriye kalan yüzde 0.1 beni yendi. Şimdi de ben, sizin huzurunuzda yüzde 99 değil, 99.999 onları yeneceğim.

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYE HAZIR.

Kdz. Ereğli Belediyesi ilçeyi etkisi altına alması beklenen kar yağışına karşı her türlü hazırlığı tamamladı.

UYSAL, “ENGELLİLERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Kdz. Ereğli Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçedeki engelliler ve aileleriyle bir araya geldi. Başkan Uysal, ilçedeki engellilere yönelik pozitif ayrımcılığın süreceğini vurgulayarak engelleri kaldırmaya devam edeceklerini vurguladı.

HAKAN BALBALOĞLU, HASTALARINA ŞİFA DAĞITIYOR.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü Uzm. Dr. Hakan Balbaloğlu hastalarına şifa dağıtıyor.

“KADINA ŞİDDETE KARŞI BURADAYIM DE”.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde, “Kadına Şiddete karşı Buradayım De” sloganı ile eylem gerçekleştirildi.

ERDOĞAN'IN KRİTERLERİ UYSAL’I İŞARET EDİYOR.

Göreve geldikten bu yana ilçenin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayan ve alt yapısını yapan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal’ın şehrin her yerine yaptığı dokunuşların yanında, sosyal, kültürel ve katılımcı belediyecilik anlayışı ile yaptığı hamle, vatandaşta karşılık buluyor. Gurur ve kibirden uzak duran, kibarlığı ve beyefendiliği, merhameti ile sevilen Başkan Uysal, yetime, yoksula, düşküne ve engelliye yaptığı pozitif ayrımcılıkla da gönüllere girmeyi başardı.

FİDAN, ORGAN NAKLİNİN ÖNEMİNİ ANLATTI...

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi tarafından Organ Nakli Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklerde sağlık çalışanlarına organ naklinin önemi anlatıldı.

TÜRK METAL, METİN ERCAN İLE YENİDEN

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubesi 11. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Kongreye tek listeyle giden Metin Ercan yeniden şube başkanı oldu. Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak genel kurulda yaptığı açıklamada, “Bütün halkımızı, yerli malı tüketmeye, bu topraklarda, bizim alın terimizle, göznurumuzla üretilen ürünleri tercih etmeye çağırıyoruz” dedi.

KONUT SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERE KAMPANYA...

Kdz. Ereğli İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Demiray, ilçede inşaat sektöründe faaliyet gösteren kişi ve firmaların 31 Aralık tarihinde sona erecek ortak bir kampanya başlattığını söyledi.

İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli

Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçedeki ihtiyaç sahiplerinin umudu oldu. Gıdadan giyime, ev eşyasından bebek bezine kadar yardım alan aile sayısı her geçen gün artıyor.

TSO, İlçenin Sorunlarını Masaya Yatırdı.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri, yerel yöneticiler ve STK başkanları ile istişare toplantısı düzenleyerek sorunları masaya yatırıp çözüm istedi.

MUHTARLAR DERNEĞİNDEN EGD'YE TEŞEKKÜR PLAKETİ

19 Ekim Muhtarlar Günü vasıtasıyla Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Gülüç Büyük Anadolu Otel’de kaynaşma yemeği tertipledi.. Tertiplenen yemekte Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ne teşekkür plaketi verildi..

Çok Kısa Sürede Birçok Sorunu Çözerim.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adayı İnşaat Mühendisi Erol Çivici, seçim çalışmaları kapsamında, ‘kendini tanıtma, şehrin sorunlarının çözümünü anlatma ve destek alma’ amaçlı sivil toplum kuruluşları ziyaretlerini sürdürüyor.

KDZ. EREĞLİ’DE ZABITADAN FİYAT DENETİMİ...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın talimatıyla Zabıta Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde perakende ve toptan halka ürün satışı yapan tüm iş yerlerinde fiyat denetimi başlatıldı.

ZABITA, MARKETLERİ DENETLEDİ

Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçede bulunan 76 adet markete yönelik denetim başlattı. Şuana kadar yapılan denetimlerde bir ulusal markete cezai işlem uygulandı.