Alaplı

OCAK, "TAT METAL, ALAPLI OSB'YE FABRİKA KURACAK"

OCAK,

 Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve başkan adayı Recep Ocak tüm uğraşlarının, Alaplı’da gençlerin şehir dışına çıkmadan kendi memleketlerinde iş sahibi olmalarını önünü açmak olduğunu söyledi. İlçede bir tek gencin bile işsiz kalmaması için mücadele edeceklerinin altını çizen Ocak, “İnşallah Alaplı OSB’de de ikinci bir TAT Çelik Fabrikası kurulacak. Bunun da bu bölge ekonomisine büyük bir katma değer katacağını düşünüyorum. Bununla birlikte Alaplı Organize Sanayi bölgesinin diğer yatırımcılarının da yatırım yapma noktasında güveni de artacaktır” diyerek Alaplılı gençlere TAT METAL’in ikinci fabrikasını Alaplı kuracağının müjdesini verdi.

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası başkanı ve başkan adayı Recep Ocak,  2 Nisan’da yapılacak TSO organ seçimlerinin startını Mollabey’den verdi.

Ekibi ile birlikte esnafları gezen ve de destek isteyen Ocak “Alaplı fındıktan sonra Organize sanayi bölgesi ile Sanayi kenti olarak anılacak. İlçede tek bir işsiz genç kalmayıncaya kadar da yatırımcıları Alaplı’ya getirmek için çalışmak boynumuzun borcu” dedi.

Alaplı’da 2 Nisan Pazartesi günü yapılacak olan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerinde mevcut başkan ve başkan adayı Recep Ocak, seçim çalışmalarına startını Mollabey’den yaptı. Mollabey’de ekibi ile birlikte esnafları gezen ve büyük ilgi gören Ocak, üyelerden seçimlerde destek istedi. Mollabey sonrasında yol boyunca faaliyet gösteren fabrikaları da gezen Ocak ve ekibi daha sonra Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i ziyaret etti. Tekin, Ocak ve ekip arkadaşlarına başarılar diledi.

OMUZLARIMIZDA Kİ YÜK BİR KAT DAHA ARTTI

Belediye Başkanı Nuri Tekin ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan TSO Başkanı ve başkan adayı Recep Ocak, artık Alaplı’nın sadece fındık ile değil sanayi kenti olarak adlandırılması gerektiğini söyledi. Organize Sanayi bölgesinde ki gelişmeleri anlatan Ocak “2 Nisan Pazartesi günü yapılacak olan Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası seçim startını Mollabey’den verdik. Sloganımızı söyledik. Alaplı için (A) Türkiye için (T) Sanayimiz için (S) Odamız için (O) kaldığımız yerden devam dedik. Görüldüğü ve bilindiği üzere yapmış olduğumuz çalışmalar aşikâr. Özellikle Alaplı Organize Sanayi bölgesi için yapmış olduğumuz çalışmaları gerek üyelerimizin teveccühü gerek üyelerimizin desteği ile yoğun ilgisi ile karşılaşmaktayız. Tabi ki bu destek bu ilgi ve alaka omuzlardaki yükü bir nebze daha da arttırdı. Bundan sonra da çalışma azmimizi arttıracaktır. Daha fazla çalışacağız, daha fazla üreteceğiz, daha fazla ilçenin gelişmesi, ilçe ekonomisinin katma değerinin artması için çalışacağız. Bununla ilgili Türkiye’ de ki büyük firmalarla görüşmeler halinde olduğumuzu zaten Organize Sanayi bölgesi için söyledik. İlçemize katma değer katacak yatırımcıları bölgemize çekiyoruz. Bu ilçenin adını bundan sonra fındıktan sonrada sanayi kenti olarak duyulmasını sağlayacağız. Odalar ve borsalar birliği başkanımız sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Alaplı’ya geldiğinde Alaplı ile ilgili izlenimlerini de üyelerimiz duydular. Alaplı Organize Sanayi bölgesinin birinci etabı zaten doldu. Şu andan itibaren Alaplı Organize Sanayi bölgesinin ikinci etabını kurma hedefini yapıyoruz. Hedeflerimiz gerçekten büyük. Bu ilçenin sanayileşmeyle kalkınmadan başka yolu yok. Bunu herkes böyle bilsin. Yani bizim sanayimiz olmazsa olmazımızdır. Bunu gerçekleştireceğiz. Bunu başaracağız. Bunu başaracak ekip ve takım ruhu bizde var. Zaten bunu sadece 2 Nisan tarihinde yapılacak seçimlerden sonra ilk işimiz bundan sonraki süreçte de Organize sanayi bölgesine hızlı adımlar atarak 2020 yılının sonunda Organize Sanayi Bölgesini bitirmeyi hedefliyoruz. Organize Sanayi bölgesinde orta vadede bin kişi, 2020 yılı sonunda da bin 800 ve ya 2 bin kişilik istihdamı sağlayacağız”

ALAPLILI GENÇLER ŞEHİR DIŞINA ÇIKMAK YERİNE MEMLEKETLERİNDE İŞ SAHİBİ OLACAKLAR

Birinci etap Organize Sanayi bölgesinin ardından ikinci etap Organize Sanayi bölgesinin de kurulması için gerekli çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Recep Ocak, amaçlarının Sanayi kenti halini alacak olan Alaplı’da gençlerin şehir dışına çıkmadan kendi memleketlerinde iş sahibi olmalarını sağlamak olduğunu kaydetti. İlçede bir tek gencin bile işsiz kalmaması için mücadele edeceklerini söyleyen Recep Ocak “Bizim zaten bu konuda bir sloganımız var. ‘Son işsiz genç kalıncaya kadar buradaki çalışmalarımız devam edecektir. Bu ilçede artık ‘Ben işsizim diyen bir genç kalmayacak’. Biz bunu başaracağız. Bu yolda da ilerliyoruz. Bizim yaptıklarımız da yapacaklarımızın teminatıdır. Biz Alaplı Organize sanayi bölgesinde bundan önce 2013 yılı öncesine kadar soyut adımlar atılmıştır. Şu anda somut adımlar atılıyor. 9 parselin 6 tanesine yatırımcı gelmiş ve çalışmalarına başladılar.  Geri kalan 21 parsele 28 talebin olduğunu söyledim. Bunların satışları da Nisan ya da Mayıs ayı sonuna doğru gerçekleşecek. Artık son noktaya geldik. En son dün TAT Metal ile görüştüm. Akın bey bizleri misafir ettiler. Sağ olsunlar. Gerçekten bizleri mutlu ettiler. OSB müdürümüz ile ve alanın projesi ile gittik. Hatta ve hatta kendisi yeri de beğendi. Şu anda bunu da buradan açıklamak istiyorum. Onların da mühendisleri Alaplı’da şu anda yüzeysel olarak çalışmalara başladılar. Nereye ve nasıl yatırım yapacakları konusunda. Sizler TAT çeliği zaten biliyorsunuz. Bunu söylememe gerek yok. Ereğli Organize Sanayi bölgesine değer katan firmalardan bir tanesi. İnşallah Alaplı OSB’de de ikinci bir TAT çelik kurulacak. Bunun da bu bölge ekonomisine büyük bir katma değer katacağını düşünüyorum. Bununla birlikte Alaplı Organize Sanayi bölgesinin diğer yatırımcılarının da yatırım yapma noktasında güveni de artacaktır. Hiçbir kuşkumuz yok. Biz bu Organize sanayi bölgesini doldurduk. Bundan sonra ki ikinci etap olan ikinci OSB’yi kuracağız. Yaklaşık 774 bin metrekare olan bu alanın bir milyon metrekareye çıkarmak bizim hedefimiz. Onunla ilgili büyüme ve genişleme alanımız var. Yer konusunda da hiçbir sıkıntımız yok. Bu çalışmaları bu şekilde sonlandıracağız diye düşünüyorum” dedi. Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Başkan adayı Recep Ocak, yaptığı açıklamanın ardından seçim çalışmalarına kaldığı yerden devam etti.

 Yazı için 0 puan verdiniz
Doğan Bostancı

Doğan Bostancı

Toplam Yazısı : 90

Gazeteci

Tüm Yazıları


Reklam


Haber Yorumu, Bu haber için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!